Legyél te a jövő mérnöke! - Szimulációs verseny mérnökhallgatóknak

Versenyfelhívás ANSYS, MOLDEX3D projektfeladatra egyetemi hallgatók és tanáraik részére.

Az eCon Engineering Kft. versenyfelhívása.

A VERSENY CÉLJA a műszaki feladatok kihívásaira nyitott hallgatók megismertetése olyan eszközökkel, melyeket a projekfeladat megvalósítása során használva szélesítik mérnöki eszköztárukat, mélyítik műszaki ismereteiket, ezáltal pedig növelik a munkaerőpiacra lépési potenciáljukat.

A PROJEKTFELADATTAL SZEMBENI ELVÁRÁSOK:

• A projektfeladat alapját képezheti féléves tantárgyi feladat, TDK munka, szakdolgozat, diplomamunka.
  • A projektfeladat megoldása során a hallgató használja az Ansys (általános végeselem, véges térfogat szimulációs szoftver) és/vagy a Moldex3D fröccsöntésszimulációs szoftvereket.
  • A projektmunkában a szimuláció jelenjen meg az alábbi módok egyikén:
    • egy fizikai területre vonatkozóan, vagy
    • külön-külön több területre vonatkozóan, vagy
    • több fizikai területen kapcsoltan (mechanikai, termikus, áramlástani, elektromágneses, optimalizálás).
  • A projekt céljáról, elért eredményeiről legalább 5 eredményképet és legalább 2 eredményvideót tartalmazó, marketing célra felhasználható dokumentációt küldjön a hallgató a megadott sablon alapján legkésőbb 2022. február 15-ig.
  • Az Ansys-ban és/vagy Moldex3D-ben felépített szimulációs állományokat lefuttatott állapotban töltse fel a hallgató a megadott adattárba legkésőbb 2022. február 15-ig.

A PROJEKTMUNKA  ÉRTÉKELÉSI SZEMPONTJAI:

• Az önállóan (max. konzulensi közreműködéssel) megvalósított projektek előnyben részesülnek.
  • Az értékelés során hangsúlyosabb szempont a szimuláció alkalmazásának figyelmet megragadó ötlete és a projektben rejlő kurázsi, mint a geometria bonyolultsága.
  • Határidőn túl beérkezett versenyfeladatokat nem tudjuk figyelembe venni.

DÍJAZÁS:

A díjak 2022-ben, a XX. eCon Felhasználói Konferencián (Aquaworld, 2022.03.24.), személyesen kerülnek átadásra.
Díjazásban részesül a nyertes projektet készítő hallgató és konzulens tanára, az alábbi bruttó értékekben együttesen:

I. helyezett: 150.000 Ft
II. helyezett: 110.000 Ft
III. helyezett: 65.000 Ft

SZOFTVER ELÉRHETŐSÉGE:

Az Ansys és a Moldex3D szoftverek a licensszel rendelkező egyetemek hallgatói számára hozzáférhetőek. A szimulációs rendszer használatához a jelentkező kérje a konzulense segítségét.

Ansys Student hallgatói termék ezen a linken is elérhető.

NEVEZÉS:

A versennyel kapcsolatos kérdéseket a training@econengineering.com címre várjuk.

Forrás:
econengineering.com